ID УТОГ

Прощавайте, наша утогівська матінко!

Про глухих
 

Прощавайте, наша утогівська матінко!

30 квітня наша утогівська матінка Ганна Михайлівна МЕРЕЖКО мала відзначати своє 80-річчя… Але, на жаль, не судилося їй відсвяткувати свій ювілей: 26 квітня вона пішла з життя після тяжкої тривалої хвороби…

Звістка про те, що вона назавжди пішла від нас, важким тягарем лягла на серце всіх, хто знав цю енергійну, невтомну жінку, яка користувалася у Товаристві надзвичайно високим авторитетом, до останнього дня переймалася проблемами і турботами своїх підопічних — ветеранів УТОГ.

Ганна Михайлівна прийшла до нашого Товариства вже в зрілому віці, втративши слух у 25 років після хвороби.

Народилася вона 30 квітня 1939 ро­ку в селі Вороньки Ново-Басанського району Чернігів­ської області.

У 1954 році закінчила 7 класів Вороньків­ської школи, а у 1962 році — 11 класів Київ­ської вечірньої школи. Без відриву від виробництва у 1969 році закінчила Київський політех­нікум зв’язку, а у 1977 році — політехнікум Ленінградського відновлювального центру ВОГ.

Трудову діяльність розпочала у 1956 році в поштовому відділенні Київського головпоштамту, де працювала до 1971 року, а після втрати слуху почала працювати на посаді інструктора з організаційно-масової роботи Київського обласного відділу УТОГ.

У 1976 ро­ці Ганна Михайлівна була обрана головою Київської обласної організації УТОГ. Нею було багато зроблено для нечуючих столиці й області, для організації роботи з надання їм усебічної допомоги й реалізації багатьох цікавих ініціатив.

У 1985 році на пленумі ЦП УТОГ Мережко Г.М. була обрана за­с­тупником голови ЦП УТОГ, а у 1991 році — першим заступником голови ЦП УТОГ. На цій посаді вона працювала до 2001 року, приділяючи особ­ливу увагу питанням реабілітації глухих, поліпшенню їх соціально-побутових умов, підбору кадрів із числа нечуючих, висуненню їх на керівні посади.

Особливою її турботою була підготовка та про­ведення республіканських і міжнародних заходів.

У 1992 році вона була головою Оргкомітету IV-го Міжнародного фестивалю глухих магів. У 1993, 1995 і 1998 рр. очолювала оргкомітет I, II та III Міжнародних фестивалів клоунади глухих.

Працюючи на посаді першого заступника голови, Г.М. Мережко приділяла значну увагу друкарській справі, очолювала редакційну колегію редакції газети «Наше життя» УТОГ. Під її керівництвом були випущені у світ книж­ки: «Етапи розвитку спортивного руху нечуючих України», «Збірник матеріалів I Всеукраїн­ської конференції з історії навчання глухих в Україні», «Свет безмолвных звезд» та багато інших.

У 2002 році Ганна Михайлівна прийшла на посаду завідувача відділу редакції газети «Наше життя». Вона підготувала до випуску багато збірок та інших видань, зокрема «Енциклопедичний довідник УТОГ», численні спогади і нарисів про ветеранів та кращих людей Товариства тощо. Саме завдяки її досвіду, авторитету та вмінню працювати з людьми вдалося зробити так багато для збору й опрацювання великого обсягу інформації, яка згодом стала основою для видання багатьох книжок.

До ювілею Ганни Михайлівни редакція газети «Наше життя» підготувала ще одне видання — збірку «УТОГ — світло на перехресті», над якою ювілярка працювала протягом останнього часу, але вручити їй не встигла…

Ще одна велика ділянка роботи, яку тривалий час сумлінно виконувала Ганна Михайлівна — це забезпечення діяльності Всеукраїнської ради ветеранів Товариства, яку вона очолювала 14 років. Це громадське угрупування стало взірцем для інших саме завдяки її енергії, організаторським здібностям та небайдужому ставленню до людей. Активізація роботи з ветеранами на місцях, надання їм усебічної допомоги, організація активного відпочинку на базі НВЦ УТОГ, проведення численних конкурсів і фестивалів – все це вагомі здобутки, за які всі ми маємо дякувати саме Ганні Михайлівні.

За сумлінну і самовіддану працю вона була нагороджена медалями: «На відзнаку 1500-річчя Києва», «Ветеран праці», Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, почесними грамотами президії ЦП УТОГ, президії Міністерства народної освіти України. Мала звання «Заслужений діяч соціальної сфери України» і звання «Почесний член УТОГ».

Ганна Михайлівна Мережко прожила довге, насичене, сповнене працею і турботами життя, яке залишило глибокий слід в історії та діяльності Товариства, в серці кожного з нас… Материнське і разом з тим вимогливе ставлення до кожного, готовність надати підтримку у скрутну хвилину, щире і доброзичливе ставлення до людей, що як і вона, потрапив у світ вічної тиші, вміння цінувати кожну хвилину швидкоплинного життя і, незважаючи ні на що, радіти йому — саме такою назавжди залишиться Ганна Михайлівна у нашій вдячній пам’яті.

Ця втрата завдала болю всім нам… Але найбільше вона торкнулася сім’ї Ганни Михайлівни і близьких їй людей. Прийміть наші щирі співчуття. Нехай віддасться їй в небесах за все добро, що вона дарувала людям.

Вона назавжди залишиться в наших серцях...

Президія ЦП УТОГ, колектив виконавчого апарату Центрального правління УТОГ, Всеукраїнська рада ветеранів УТОГ, Рада голів обласних організацій УТОГ, Рада директорів підприємств УТОГ, друзі і колеги

До відома всіх, хто хоче віддати останню шану Ганні Михайлівні

Прощання з Мережко Г.М. відбудеться 30 квітня 2019 року на Байковому цвинтарі у Києві. Точний час буде відомо пізніше.

Контактний телефон для інформації: +38 (063) 496-26-97.

 

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину