ID УТОГ

Ювілей неперевершеної Євгенії

Про глухих

Сьогодні відзначає свій чудовий ювілей чарівна жінка, унікальна талановита особистість — Євгенія ВОЛОШИНА!

Втративши у дитинстві слух, Женя ще в шкільні роки визначила своє майбутнє, плекаючи мрію про виступи на сцені: «Я буду танцювати!».

Мріяла не просто рухатися у ритмі танцю, а досконало володіти прийомами і секретами хореографії, щоб по-справжньому зачаровувати своїми рухами і пластикою найвибагливіших шанувальників цього найдавнішого і найзагадковішого виду мистецтв.

Але на шляху до здійснення заповітної мрії Євгенії довелося здолати немало перешкод: дівчинку не брали до дитячого хореографічного колективу, де займалися її ровесники, у яких не було проблем зі слухом. Однак Женя не зневірилася і продовжувала жити мрією. Вона займалася танцями і під час навчання в Одеській школі-інтернаті для слабкочуючих дітей, і під час роботи на Одеському виробничому об’єднанні «Електрик» УТОГ, де працювала після закінчення школи.

Жоден концерт у місцевому Будинку культури УТОГ не обходився без іскрометних танців Жені, яка використовувала кожну можливість для вдосконалення свого таланту і для виступу перед глядачами.

У 1989 році вона стала керівником дитячого хореографічного гуртка при Одеському будинку культури УТОГ, а 1991 року сталася знаменна подія — Євгенія отримала диплом Одеського культурно-освітнього училища з присвоєнням фахової кваліфікації керівника самодіяльного хореографічного колективу.

З 1998 до 2018 року Є.Є. Волошина працювала балетмейстером Одеського центру культури і відпочинку УТОГ. Так здійснилася її дитяча мрія!

Євгенія не лише сама стала професіоналом у хореографічному мистецтві і справжньою царицею сцени, а й допомогла стати неперевершеними танцівницями й танцівниками іншим талановитим глухим. Завдяки Євгенії і підтримці голови Одеської облорганізації УТОГ В.В. Семенової на базі народного ансамблю танцю «Чорноморочка» Одеського БК УТОГ була створена славнозвісна шоу-група «Фенікс». Цей унікальний у хореографічній майстерності колектив став справжньою візитівкою Одеси у спільноті глухих не лише в Україні, а й далеко за її межами!

Є.Є. Волошиній надано високе звання — «Заслужений працівник культури України». Вона — «Відмінник УТОГ», переможець і призер численних фестивалів, оглядів, конкурсів.

Постановою президії ЦП УТОГ у 2009 році її прізвище занесене до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Кадри», враховуючи те, що вона має професійну кваліфікацію керівника самодіяльного хореографічного колективу і успішно працює на посаді балетмейстера, чим встановила абсолютний рекорд як єдиний нечуючий професійний хореограф — постановник танців.

Проте життя непередбачуване і не завжди виходить спочивати на лаврах, насолоджуючись заслуженим відпочинком і спілкуванням з улюбленими внучатами…

Непросте випробування випало на долю Євгенії Волошиної у ці дні, коли вона відзначає ювілейну дату, і ми, вітаючи її з ювілеєм, від щирого серця бажаємо якнайшвидшого одужання, багато сил, терпіння й енергії, оптимізму і здійснення нових мрій!

Президія Центрального правління УТОГ, колективи закладів культури УТОГ, друзі, шанувальники таланту.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину