ID УТОГ

Дорожинська Кіра Олександрівна

Рекорди УТОГ

(народилася у 1967 р.)

Всі, хто заходять у справах до відділу оргмасової, культмасової та реабілітаційної роботи Центрального правління Українського товариства глухих — а заходять сюди щодня чимало людей — не можуть не звернути уваги на привітну миловидну співробітницю відділу Кіру Олександрівну Дорожинську.

Дійти до кожного, зрозуміти і всіляко посприяти людині — стало життєвим кредо К.О. Дорожинської. Маючи проблеми зі слухом, вона сама, як ніхто, розуміє нечуючих людей і робить усе можливе, аби їх повсякденне життя і робота були наповнені конкретним змістом, сповнювались вірою, надією й упевненістю у власних силах, що так важливо для інвалідів.

К.О. Дорожинська народилася в Києві, у сім’ї службовців.

У 1985 році закінчила Київську спецшколу-інтернат No 18 і вступила до столичного технікуму легкої промисловості, який закінчила у 1989 році, отримавши фах техніка-технолога швейного виробництва.

Того ж року розпочала свою трудову діяльність на посаді техніка технологічного відділу Київського спеціального проектно-конструкторського технологічного бюро Українського товариства глухих. Але рутинна робота з машинами була не для Кіри Олександрівни. Її завжди вабила робота з людьми, постійний вир життя. І тому хоча й з деяким побоюванням, але й з радістю прийняла вона у 1994 році запрошення працювати в апараті Центрального правління УТОГ. Економіст, бухгалтер-ревізор, інструктор 2-ї категорії, а з 2001 року — інструктор 1-ї категорії оргвідділу — нинішній послужний список К. О. Дорожинської. Як зазначено у службовій характеристиці за період роботи в апараті Центрального правління УТОГ вона проявила себе ініціативним, високоінтелектуальним спеціалістом, здатним вирішувати питання будь-якої складності. Повністю розкрити свої здібності, як талановитого і чуйного працівника, К. О. Дорожинська змогла у роботі відділу, що безпосередньо працює у тісному контакті з трудовими, творчими колективами підприємств та установ УТОГ, обласними організаціями Товариства. Прагнення постійно бути на рівні вимог часу — ше одна відмінна риса, притаманна К. О. Дорожинській.

І в цьому плані вона йде попереду всіх нечуючих: незважаючи на постійну зайнятість роботою, встигла здобути п’ять вищих освіт з отриманням відповідних дипломів та присвоєнням фахової кваліфікації.

За вагомий особистий внесок у справу трудової та соціальної реабілітації інвалідів зі слуху, високий професіоналізм К. О. Дорожинська неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами президії Центрального правління УТОГ, отримувала відомчі нагороди та подяки.

Постановою президії ЦП УТОГ від 24 листопада 2010 року № 242/2010 її прізвище було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Досягнення», враховуючи те, що К.О. Дорожинська перша і єдина серед нечуючих членів УТОГ здобула п’ять вищих освіт з присвоєнням кваліфікації: технік-технолог швейного виробництва; інженер-механік; молодший спеціаліст-бухгалтер; бакалавр культурології; культуролог; викладач історії і теорії культури, встановивши тим самим абсолютний рекорд серед нечуючих України.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину