ID УТОГ

Городок Світлана Петрівна

Рекорди УТОГ

(народилася у 1965 р.)

Королевою спорту називають легку атлетику, а справжньою королевою у цьому шляхетному виді змагань є представниця Українського товариства глухих, чемпіонка світу, Європи, України — Світлана Петрівна Городок.

Народилася майбутня чемпіонка на Чернігівщині. Нечуюча з дитинства Світлана навчалася у Сосницькій школі-інтернаті, а з 1981 року — у Київській спецшколі-інтернаті № 6 для глухих дітей. Цього ж року нею була завойована і перша золота медаль за перемогу у змаганнях нечуючих легкоатлетів Київської обласної організації УТОГ, а вже у 1982 році — друга нагорода найвищого гатунку, за перемогу на стометрівці в учнівській спартакіаді спецшкіл-інтернатів у Львові.

Закінчивши школу з почесними грамотами за особисті успіхи у навчанні, Світлана вступила до Київського технікуму легкої промисловості, де успішне здобуття знань поєднувала з активними заняттями спортом, переможно виступаючи на чемпіонатах України та Радянського Союзу. Зрештою, це й визначило подальшу долю талановитої спортсменки. Розпочавши у 1989 році свою трудову діяльність технологом на Харківському УВП № 2 УТОГ, Світлана Петрівна у 1990 році перейшла на роботу тренером з легкої атлетики до місцевого Будинку культури УТОГ, а згодом — тренером-викладачем з легкої атлетики до Харківської дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів.

Представляючи Україну як член національної збірної нечуючих спортсменів з легкої атлетики, С.П. Городок неодноразово доводила, що в неї мало гідних суперниць на бігових доріжках Європи та світу, про що свідчать нагороди найвищого ґатунку. Видатна спортсменка здобула на чемпіонатах України 63 золотих, 27 срібних, 15 бронзових медалей; на чемпіонатах СРСР — 9 золотих медалей, на чемпіонатах Європи — 6 золотих, 2 срібних, 1 бронзову медалі; на Всесвітніх літніх іграх глухих у Софії та Копенгагені — 3 золотих, 2 срібні, 1 бронзову медалі. На інших міжнародних легкоатлетичних турнірах — 3 золоті, 1 срібну, 1 бронзову медалі, а також встановила два європейських рекорди: з бігу на 200 м у 1993 році та в командній естафеті 4х400 м у 2000 році.

З 1993 року нечуюча легкоатлетка носить звання «Майстер спорту міжнародного класу», у 1997 році їй присвоєно звання «Заслужений майстер спорту», і того ж року С.П. Городок за свої спортивні здобутки отримала високу державну нагороду — орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

У 2002 році видатну легкоатлетку визнано кращою спортсменкою десятиліття у рейтингу Спортивної федерації глухих України.

Постановою президії ЦП УТОГ від 13 листопада 2008 року № 303 її прізвище було занесене до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Спорт», у зв’язку з тим, що член УТОГ С.П. Городок отримала найбільшу кількість медалей за спортивні досягнення у легкій атлетиці на змаганнях вітчизняного і міжнародного рівнів, чим встановила абсолютний рекорд серед нечуючих жінок у Товаристві.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину