ID УТОГ

Зуєв Юрій Євгенович

Рекорди УТОГ

(народився у 1936 р.)

«Король шахів» — так неофіційно, але цілком заслужено називають ветерана Українського товариства глухих Ю.Є. Зуєва.

Ще в дитячі роки батько прищепив Юрієві любов до цієї древньої гри ерудитів. А далі допитливий хлопчина вже сам знайшов стежку до шахового гуртка у клубі нечуючих, де у вісімнадцятирічному віці виконав норматив для присвоєння першого спортивного розряду з шахів.

Отримавши середню освіту, працював на Київському УВП № 1 УТОГ, потім на одному з столичних державних підприємств, але завжди продов жував розвивати свої гросмейстерські якості, беручи участь у міських, республіканських і всесоюзних шахових турнірах серед чуючих шахістів. Постійне прагнення до самовдосконалення та перемог на шахівниці дало свої результати: у 1963 році Юрій Євгенович Зуєв першим в історії УТОГ став кандидатом у майстри спорту з шахів.

З роками приходив досвід, зростала спортивна майстерність, підвищувався особистий рейтинг. Прізвище Зуєва все частіше стало з’являтися у звітах про перемоги вітчизняних спортменів на престижних шахових змаганнях. У 1977 році він завойовує високе звання «Майстер спорту СРСР» з шахів — і знову першим серед нечуючих України.

«Людина, талановита в чомусь одному, — талановита в усьому». Цей відомий вислів якнайкраще характеризує Ю.Є. Зуєва.

Шаховий король сумлінно трудився на виробництві, активно займався громадською роботою. Довгі роки був головою первинної організації Товариства, обирався членом правління Київської організації УТОГ.

Особливо слід відзначити тренерські заслуги Ю.Є. Зуєва.

Підготовлені і виховані ним молоді нечуючі шахісти — неодноразові переможці командних змагань з шахів серед нечуючих, які проводились не лише в Україні, а й у багатьох країнах Європи.

Чемпіон СРСР, триразовий чемпіон Європи з шахів серед нечуючих Ю.Є. Зуєв часто виконує суддівську роботу на шахових турнірах усіх рівнів, є технічним делегатом Дефлімпійського комітету України з шахів. У 2003 році йому було присвоєно високе звання «Заслужений тренер України» з шахів.

Постановою президії ЦП УТОГ від 21 листопада 2007 року № 309 його прізвище було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Спорт», у зв’язку з тим, що член УТОГ Ю.Є. Зуєв у 1977 році отримав звання «Майстер спорту СРСР» з шахів, чим встановив абсолютний рекорд серед нечуючих спортсменів України.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину