ID УТОГ

Іванюшева Наталія Василівна

Рекорди УТОГ

(народилася у 1937 р.)

Вже тільки за вірність і відданість раз і назавжди обраній професії прізвище Н.В. Іванюшевої — перекладача-дактилолога вищої категорії Київської організації УТОГ, поза всяким сумнівом, можна віднести до реєстру найславетніших імен Товариства.

Лише нечуюча людина у повній мірі може збагнути і оцінити розкіш людського спілкування за допомогою кваліфікованого перекладача, серцем відчути ті невловимі промені душевного тепла, що струменять з невтомних рук досвідченого фахівця.

Саме до цієї когорти належить Н.В. Іванюшева, яка вже більше півстоліття щедро дарує радість повноцінного життя нечуючим, допомагає їм вільно почуватися у навколишньому середовищі.

Вихователь і педагог за покликанням, Н.В. Іванюшева могла б успішно зробити наукову кар’єру на цьому поприщі, але обрала складніший, а разом з тим ще більш людяніший шлях — шлях конкретної допомоги знедоленим.

Сьогодні можна пожалкувати, що вітчизняна педагогічна наука не отримала свого вдумливого і мудрого доктора або академіка. Але, разом з тим, можна і порадіти, що вітчизняне Товариство нечуючих має свого справжнього академіка у царині жесто-мовного спілкування. І це — без усякого перебільшення, адже подібних перекладачів-дактилологів України можна перелічити на пальцях однієї руки. Першою серед них є Н.В. Іванюшева.

Високий професіоналізм у поєднанні з душевною теплотою, приязню, готовністю першою прийти на допомогу, як і все доб ре на землі, не залишається непоміченим. Їй ще у 1992 році постановою президії ЦП УТОГ було присвоєне високе звання «Почесний член УТОГ», у травні 2006 року Указом Президента України Н.В. Іванюшевій було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України».

Постановою президії ЦП УТОГ від 21 червня 2006 року № 132 її прізвище було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Нагороди», як перекладача-дактилолога, яка була перша удостоєна цього високого звання.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину