ID УТОГ

Каменська Наталія Миколаївна

Рекорди УТОГ

(народилася у 1961 р.)

За більш як сорокалітню свою історію газета Українського товариства глухих «Наше життя» зазнавала чимало змін і перетворень, пов’язаних як з процесами суспільно-історичного розвитку країни, так і з підходами до формування її головних завдань редакторами, що очолювали часопис.

До приходу на посаду редактора газети Н.М. Каменської її очолювали чуючі фахівці, які зробили свій вагомий внесок у становлення часопису як головного літописця життя нечуючих інвалідів України.

Та лише з приходом нечуючого керівника газета стала повністю відповідати своїй назві і здобула своє справжнє лице — пізнаване і бажане сьогодні у найвідданіших куточках нашої країни.

Слід при цьому зазначити, що перші кроки на посаді редактора у Н.М. Каменської були не такими вже й легкими. Адже не маючи досвіду журналістської роботи, не володіючи технічними навиками випуску газети, їй довелося опановувати всі ці премудрості буквально «з коліс». Та ще й тоді, коли довелося переходити на нові технології випуску газети і впроваджувати в роботу редакції сучасну електронну техніку.

Допомагали колеги по роботі, але найбільше покладалась на власну природну допитливість і тверде переконання: «Я зможу!».

Наскільки це вдалося, сьогодні свідчать вдячні листи читачів, дописувачів і громадських кореспондентів газети, які щоденно приходять на адресу редакції. Набуті знання у Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова, який Н.М. Каменська закінчила з відзнакою у 1988 році, допомагають у формуванні колективу, у пошуках кореспондентського активу і залученні до співпраці з редакцією фахівців з питань соціальної реабілітації нечуючих інвалідів.

Зі зростанням авторитету газети — зростає фахова майстерність її працівників. Нечуючі фахівці, в тому числі і Н.М. Каменська, стали членами Національної спілки журналістів України, їх творчі матеріали та кореспонденції друкуються у місцевих і республіканських засобах масової інформації.

За свою звитяжну і відповідальну працю Н.М. Каменська удостоєна звання «Почесний член УТОГ», нагороджена знаком «За заслуги» УТОГ, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Київського міського голови.

Постановою президії ЦП УТОГ № 54 від 23 березня 2010 року її прізвище було внесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Кадри», враховуючи те, що член УТОГ Н.М. Каменська з 1997 року і донині очолює колектив редакції газети «Наше життя», і є єдиним редактором, який має порушення слуху, чим встановила абсолютний рекорд серед нечуючих членів Товариства.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину