Однією з прекрасних якостей нечуючої людини завжди було і залишається її прагнення до творчості, до створення через міміку і жест яскравих сценічних образів, або донесення до глядача змісту і глибинної суті пісні, виконаної неповторною у своєму злеті мовою жестів.
Таке спрагле ставлення до творчості, до самореалізації у мистецтві допомогло не лише виплекати в системі УТОГ 6 заслужених артистів України, що вже беззаперечно свідчить про рівень культури глухих, але й зберегти у найскрутніші часи економічних негараздів в країні власні клуби та будинки культури з їх неоціненним скарбом — колективами художньої самодіяльності.
Серед аматорів сцени завжди було багато працівників учбово-виробничих підприємств Товариства, які з великим бажанням і не меншою майстерністю створювали образи улюблених глядачами персонажів, дарували своїм палким шанувальникам незабутні хвилини радості та естетичної насолоди.
Творчо поставились до цієї важливої справи у Київському спеціальному проектно-конструкторсько-технологічного бюро УТОГ, де в 1999 році під керівницт вом заступника директора з кадрів і соціальних питань Г.С. Максименко був створений власний колектив художньої самодіяльності. Тепер працівники СПКТБ повноправно пишаються тим, що прекрасне у них — поруч. І варто сказати, що їм є чим пишатися, адже в репертуарі творчого колективу тепер є і міні-вистави, і спектаклі, і цікаві та змістовні концертні програми, з якими самодіяльні актори виступають не тільки в рідних стінах, але й у інших містах України, що свідчить про їх безумовний талант.
Високою оцінкою визнання і шани ентузіастів сцени з СПКТБ стала постанова президії ЦП УТОГ від 20 лютого 2008 року № 74 про занесення до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Мистецтво» названого самодіяльного колективу у складі працівників: Н.М. Селіванової, Н.Д. Єрошевої, Л.І. Гуменюк, С.І. Перетятько, Л.А. Клименко, Т.В. Нагорної, А.З. Білоконь, А.І. Рухайло, В.М. Чабан, В.П. Прокопенко, В.В. Висоцького, В.М. Карпечкіної, Ю.В. Щербак, Л.М. Мартиненко, Ю.О. Котляр, О.М. Тараданова, Ю.В. Колибаби, М.І. Закалик та керівника колективу Г.С. Максименко, як єдиного діючого з 1999 року колективу художньої самодіяльності, створеного на підприємстві УТОГ з числа його працівників, чим встановлено абсолютний рекорд серед підприємств Товариства.