ID УТОГ

Комісаров Дмитро Олександров

Рекорди УТОГ

(народився у 1940 р.)

«Дмитро Олександрович Комі са ров зарекомендував себе як відповідальний, добросовісний, наполегливий, талановитий педагог. Уроки проводить на високому науковому, теоретичному та методичному рівні. Все трудове життя присвятив створенню чіткої системи спортивно-масової роботи у школі.

Завдяки методологічним прийомам, які використовує педагог, учні успішно займаються різними видами спорту і досягають вагомих успіхів. Його вихованці з порушеннями слуху неодноразово здобували призові місця на обласних, регіональних та всеукраїнських змаганнях із настільного тенісу, футболу, волейболу, легкої атлетики, шахів та інших видів спорту».

У ці слова зі службової характеристики вчителя фізичного виховання Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату No 1 для глухих дітей Дмитра Олександровича Комісарова вмістилися основні етапи його довголітньої і натхненної праці на нелегкій педагогічній ниві.

Д.О. Комісаров народився в 1940 році у Саратовській області, в сім’ї військовослужбовця. У восьмимісячному віці втратив слух, і коли у 1949 році сім’я переїхала до Чернівців, Дмитро вступив до місцевої спецшколи-інтернату для глухих дітей, яку успішно закінчив у 1962 році. Ще навчаючись у школі, активний і фізично розвинений хлопчина всерйоз захопився спортом, став першим помічником учителя фізкультури в організації змагань та спортивних заходів, у яких брав безпосередню участь.

Дитяче та юнацьке захоплення стало справою всього життя. У 1965 році Д.О. Комісаров закінчує Дніпропетровський технікум фізичної культури і розпочинає свій трудовий шлях на посаді інструктора з фізичної культури та спорту Садгірського будинку культури глухих, а за два роки його запросили на відповідну посаду при Чернівецькому обласному відділі УТОГ.

З 1969 року Дмитро Олександрович працює вчителем фізичного виховання у рідній школі, яка дала йому путівку в життя. Тут розквітнув його талант педагога, вихователя, відмінного організатора навчального процесу дітей з вадами слуху. Для підвищення свого фахового рівня Д.О. Комісаров у 1976 році закінчує Кам’янець-Подільський педагогічний інститут і, збагатившись потрібними знаннями, продовжує вести своїх вихованців до все нових і нових перемог у спортивних турнірах, прищеплює їм любов до спорту, до бажання завжди бути попереду. За свою самовіддану працю педагог-ветеран має багато нагород від обласної організації УТОГ, місцевих органів влади, освіти, профспілок.

З 2006 року Д.О. Комісаров носить високе звання «Відмінник освіти України».

Постановою президії ЦП УТОГ від 23 грудня 2008 року № 341 його прізвище було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Кадри», враховуючи багатолітню працю ветерана на одній посаді, чим встановлено абсолютний рекорд тривалості стажу роботи нечуючого вчителя.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину