(народився у 1950 р.)
Бути актором і актором не гіршим за своїх улюблених кіногероїв Іванко Лісовий вирішив ще у дитинстві.
Тоді, навчаючись спочатку в Запорізькій, а потім у Дніпропетровській школі-інтернаті для нечуючих дітей він не пропускав жодного фільму з тих, що двічі на тиждень демонструвались у актовому залі школи. А його фотоколекцією портретів усіх відомих на той час акторів та цілою бібліотечкою фахових журналів з кіно та театрального мистецтва щиро захоплювались не лише однокласники та старші товариші, а навіть класний керівник Ніна Андріїївна, — згадує тепер ветеран сцени.
В ті часи, побачивши такий нестримний потяг хлопчини до прекрасного, вона часто на прохання свого улюбленого вихованця організовувала культпоходи учнів до міського кінотеатру, що було вже справжнім святом для Іванка та його товаришів.
Це свято він завжди намагався продовжити вже за стінами кінотеатру, повторюючи найбільш цікаві епізоди з фільмів у своєму власному виконанні.
Такий творчий підхід до побаченого зрештою і привів здібного хлопчину до шкільної художньої самодіяльності, де Іван Лісовий завжди був на перших ролях, встигаючи виступати не лише на шкільній сцені, але й у складі аматорських колективів Запорізького будинку культури УТОГ.
Тут він ще сімнадцятирічним юнаком вперше виступив з хореографічною композицією «Перша радість», яка на довгі роки щасливого творчого життя стала візитною карткою талановитого актора і відкрила йому шлях на сцену професійного театру глухих «Райдуга».
І.І. Лісовому поталанило стояти біля витоків створення цього відомого тепер далеко за межами України колективу.
У вогнях рампи театру «Райдуга» засяяв новими гранями його непересічний талант і збулася заповітна мрія. Іскрометним виступам актора гаряче аплодували не лише вдячні вітчизняні глядачі, але й шанувальники театрального мистецтва і хореографи в Росії, Німеччині, Болгарії, Туреччині.
Лауреат багатьох республіканських і міжнародних конкурсів І.І. Лісовий і сьогодні зачаровує своїх палких шанувальників грою на сцені, щедро ділиться секретами своєї майстерності з молодими акторами театру та учасниками самодіяльних творчих колективів нечуючих.
Постановою президії ЦП УТОГ від 23 червня 2010 року № 155/2010 його прізвище було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Людина», враховуючи те, що член УТОГ І.І Лісовий на даний час є єдиним серед нечуючих актором, котрий протягом 48 років виступає з національними хареографічними композиціями на сценах закладів культури Товариства, чим встановив абсолютний рекорд серед нечуючих.