ID УТОГ

Нествед Олег Феліксович

Рекорди УТОГ

(1929 - 2012)

У розмаїтому вінку самобутніх талантів Українського товариства глухих особливе місце посідають представники ілюзійного жанру самодіяльного мистецтва. Сьогодні нечуючим магам з України гаряче аплодують не лише зачаровані цим оригінальним жанром земляки, але й глядачі у багатьох великих містах близького і далекого зарубіжжя, де вже впродовж ряду років талановиті нечуючі артисти здобувають престижні міжнародні нагороди.

Поєднуючи свій непересічний талант з роботою на підприємствах та в організаціях Товариства, цим справжнім сподвижникам «казкового» жанру вдається досягати дійсно професійного рівня майстерності, про що свідчать їх перемоги у спільних виступах з чуючими колегами. Але шлях до висот ніколи не буває легким. За широким визнанням таланту стоять не дні, а роки наполегливої праці — від опанування азів мистецтва ілюзії до віднайдення власного і неповторного почерку у цьому незвичайному жанрі.

Серед тих, хто гідно і з успіхом подолав цей шлях — член УТОГ, харків’янин О.Ф. Нествед. Після закінчення у 1948 році Харківської школи-інтернату для глухих дітей, Олег Феліксович розпочав свою трудову діяльність, поєднуючи роботу на заводі з навчанням у вечірній школі робітничої молоді, яку успішно закінчив у 1952 році. Тоді ж став членом УТОГ, а 1954 року, з дебюту в одному з спектаклів самодіяльного театру Харківського будинку культури глухих, назавжди пов’язав своє життя з художньою самодіяльністю, зігравши близько 30 ролей у виставах вітчизняної та зарубіжної класики.

Ще одним покликанням талановитого актора стало мистецтво ілюзії, до якого він серйозно долучився у 1955 році. Перші успіхи окрилювали, а в 1964 році, на обласному огляді художньої самодіяльності профспілок Харківщини серед чуючих, магілюзіоніст О.Ф. Нествед завоював диплом І ступеня. Надалі, у 1972, 1973 та 1977 роках, він ставав лауреатом респуб ліканських і всесоюзних фестивалів у своєму улюбленому жанрі.

За ці роки самодіяльний театр Харківського будинку культури УТОГ здобув високе звання «Народний», а його провідний актор — О.Ф. Нествед продовжував своє тріумфальне сходження до все нових і нових вершин майстерності. У 1990 році він знову стає лауреатом Всесоюзного фестивалю магів—любителів і професіоналів, Міжнародного фестивалю нечуючих магів-ілюзіоністів у німецькому місті Лейпцігу, а в 1992 році — лауреатом Республіканського фестивалю глухих магів, що вперше проводився в Україні.

Нині його приклад наслідують інші талановиті нечуючі ілюзіоністи, які, йдучи слідами свого старшого товариша, здобули вже немало міжнародних нагород, у тому числі і гран-прі фестивалів світового рівня.

Постановою президії ЦП УТОГ від 20 лютого 2008 року № 46 прізвище О.Ф. Нестведа було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Мистецтво», враховуючи те, що з 1954 року він є активним учасником художньої самодіяльності, а з 1955 року з успіхом працює у царині мистецтва оригінального жанру, чим встановив абсолютний рекорд в Товаристві як учасник художньої самодіяльност.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину