ID УТОГ

Орєхов Тихін Іванович

Рекорди УТОГ

(народився у 1938 р.)

Серед представників директорського корпусу Українського товариства глухих особливе місце посідає директор Запорізького учбово-виробничого підприємства «Неон» УТОГ Т.І. Орєхов. І не лише показною шляхетною статурою, а в першу чергу, за притаманними йому якостями керівника-лідера, вмілого організатора і ділової людини з перспективним мисленням.

Дитинство Тихона Івановича промайнуло на мальовничій Білгородщині, а подальшим стартовим майданчиком для майбутніх високих злетів стало місто козацької слави – Запоріжжя, до якого він переїхав у 1956 році на постійне проживання.

Після служби в армії знову повернувся на рідне підприємство, працював токарем. У 1962 році перейшов працювати на Запорізький завод «Іскра», де ударну працю поєднував з навчанням у місцевому інституті машинобудування, який успішно закінчив у 1971 році.

Саме на заводі «Іскра» Т.І. Орєхов опанував складну науку організації колективу і виробничого процесу. Підіймаючись сходинками кар’єрного зростання від рядового монтажника радіоапаратури до майстра, старшого інженера-технолога, начальника технічного бюро, він, зрештою, став керівником виробництва заводу. Не залишався Тихін Іванович осторонь громадської роботи – неодноразово обирався депутатом міськради Запоріжжя.

Ділові та організаторські якості Т.І. Орєхова не залишалися непоміченими. У 1979 році його було призначено директором Запорізького УВП УТОГ, де з особливою силою розкрився його талант організатора. Новаторське бачення директора сприяло тому, що очолюване ним підприємство зайняло і впродовж багатьох років не втрачає лідерських позицій серед підприємств системи. Тут успішно працюють над освоєнням і впровадженням у виробництво нових видів низьковольтної апаратури, а трансформатори малої потужності спеціального і загального призначення та побутова техніка з маркою «Неон» УТОГ відомі не лише в Україні.

У 1988 році Т.І. Орєхов очолив Раду директорів підприємств Товариства і, спираючись на його новаторський досвід і вміння вирішувати нагальні проблеми, багато підприємств системи вийшли на якісно новий рівень модернізації та розвитку виробництва і не втратили своїх позицій навіть у найскрутніші роки соціально-економічних зрушень в країні.

Постановою президії Центрального правління УТОГ від 20 лютого 2008 року № 45 прізвище Орєхова Тихона Івановича занесене до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Людина», як члена УТОГ, який встановив абсолютний рекорд, очолюючи більше 20 років Раду директорів підприємств УТОГ.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину