ID УТОГ

Повжик Олексій Порфирович

Рекорди УТОГ

(1938 - 2018)

Бути першим у всьому завжди важко. Але особливо важко буває там, де доводиться покладатися здебільшого на власні сили, йти неторованими шляхами і вести за собою інших. У цій життєвій істині на власному досвіді переконався нечуючий Олексій Порфирович Повжик, який у 1983 році започаткував нову на той час власну справу з ремонту легкових автомобілів.

А до того в житті чернігівського хлопчини, що народився у квітні 1938 року в сім’ї чуючих батьків і в дитинстві втратив слух, було навчання у Прилуцькій спецшколі-інтернаті та освоєння професії майстра з пошиття одягу на Чернігівському УВП УТОГ.

Але не цей фах став визначальним у подальшій біографії Олексія Порфировича. Його завжди вабила робота з металом, тому, звільнившись з швейного підприємства, він їде на навчання до Донецька, де вже за рік на місцевому УВП УТОГ отримує свідоцтво слюсаря з відзнакою.

Було це у 1956 році. З того часу доля закидала О.П. Повжика у різні куточки тодішнього Радянського Союзу — від Волги до Балтики. І скрізь він знаходив час для підвищення своєї фахової майстерності, придивлявся до роботи слюсарів-віртуозів та сам з роками виходив на відповідний якісний рівень. До того ж, активно займався спортом: посідав призові місця на змаганнях з вільної боротьби та, одним з перших серед нечуючих спортсменів, — з боксу.

Тож коли у 1971 році, вже маючи 6 розряд слюсаря, повернувся до рідного Чернігова — без проблем влаштувався на роботу в авторемонтну майстерню місцевого відділення ДТСААФ. У 1974 році у місті відкрилася одна з перших станцій технічного обслуговування автомобілів і Олексія Порфировича запросили очолити в новоствореному колективі бригаду слюсарів-ремонтників. Слід сказати, що завдяки йому в бригаді з двадцяти чоловік працювало і троє нечуючих.

Тут О.П. Повжик пропрацював дев’ять років, а в 1983 році вирішив започаткувати власну справу, відкривши цех з ремонту легкових автомобілів, який у 1989 було реорганізовано в кооператив «Гарант», де вже більшу половину працюючих становили інваліди.

Постановою президії ЦП УТОГ від 24 квітня 2008 року № 169 прізвище члена УТОГ О.П. Повжика було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Людина», враховуючи те, що він першим з нечуючих України започаткував у 1983 році власну справу з ремонту та фарбування легкових автомобілів у с. Іванівка Чернігівського району Чернігівської області, чим встановив абсолютний рекорд серед членів Товариства.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину