(народилася у 1936 р.)
Високі нагороди зобов’язують до великої відповідальності — перед суспільством, перед сім’єю, перед трудовим колективом, у якому народжувались рекорди і зростали виробничі показники, що не залишилися непоміченими, а вливаючись до спільного надбання — визначали найкращих.
Взірцево виконувати свою роботу завжди було притаманно швачці Харківського УВП № 2 УТОГ Ганні Іванівні Саприкіній, яка присвятила цьому підприємству практично все своє трудове життя.
Отримавши початкову освіту у школі-інтернаті для нечуючих дітей і ставши до праці, Ганна Іванівна продовжила навчання у вечірній школі, яку успішно закінчила і, збагачена новими знаннями, поринула у вир не лише виробничих, але й громадських справ колективу. З роками кмітлива дівчина з селянської родини виросла у висококваліфіковану швачку — гордість не тільки свого рідного підприємства, а всього Українського товариства глухих.
«Майстер Золоті руки», «Відмінник якості», «Кращий за професією», «Відмінник УТОГ» — це лише неповний перелік відзнак за самовіддану прцю. Сьогодні такі звання є вже у багатьох її вдячних учнів, яким Ганна Іванівна як наставник молоді прищепила любов до професії, вірність цінностям і традиціям рідного колективу. Славний трудовий шлях знатної виробничниці було відзначено на високому державному рівні. Г. І. Саприкіна –кавалер двох орденів: Трудового Червоного Прапора (1971) та Жовтневої Революції (1976 р.).
Ці роки були справді зоряним часом Ганни Іванівни, оцінкою трудового подвигу нечуючої людини, яка була і залишається взірцем для наступних поколінь людей з вадами слуху, символом віри і надії в те, що і їм підвладні найвищі досягнення, що вони можуть все, окрім як чути.
Постановою президії ЦП УТОГ від 26 травня 2010 року № 135/2010 прізвище Ганни Іванівни Саприкіної було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Нагороди», враховуючи те, що вона є єдиною серед нечуючих членів УТОГ жінкою, котра за самовіддану працю і трудові досягнення нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора та орденом Жовтневої Революції, чим встановлено абсолютний рекорд серед нечуючих жінок Товариства.