ID УТОГ

Сичова Аніта Альфонсівна

Рекорди УТОГ

(народилася у 1995 р.)

«Добро вертається добром...» Хто не знає цього крилатого вислову, дотримання глибинної суті якого може творити справж ні дива, розкривати духовні і фізичні можливості людини у найнесподіваніших і найшляхетніших їх проявах, спонукає робити ще більше добрих справ навіть за межею даних природою можливостей! На жаль, багатьом доводиться приходити до розуміння цього шляхом тяжких випробувань і втрат, після яких здається вже неможливим піднятися, широко розправити плечі і знову зробити перший крок, свій перший крок переможця лихої долі назустріч світлу і добру.

Такий перший крок наперекір трагічним обставинам вдалося зробити справді унікальній і мужній жінці, члену Українського товариства глухих, Аніті Альфонсівні Сичовій.

Спочатку доля не віщувала ніякої біди. У 1976 році Аніта закінчила середню школу у с. Білово, Магаданської області, де тоді мешкала, а в 1984 році — Запорізький машинобудівний інститут. Працювала інженером-технологом Запорізького виробничого об’єднання «Гама».

У 1990 році разом із чоловіком поїхала до місця дитинства і юності — у Магаданську область. Працювала в системі ДТСААФ.

Чоловік, тренер з автоспорту, залучив Аніту до цього екстремального заняття і вже у 1993 році, працюючи одним екіпажем (чоловік — гонщик, вона —штурман), здобула звання «Майстер спорту» з авторалі.

Усьому поклала край масштабна автокатастрофа у 1995 році.

З усіх потерпілих у ній найбільше випробувань випало на долю Аніти: повний параліч, повна втрата зору, мовлення та слуху.

І як результат — перша група інвалідності.

У такому стані відважна автогонщиця перебувала десять довгих років! І завжди поруч з нею знаходився вірний і безмежно люблячий чоловік Павло, турботи та старання якого зробили справжнє чудо — спочатку до Аніти повернувся зір, відновилося мовлення, а згодом вона відчула свої руки і поступово звелася на ноги. От тільки слуху не вдалося повернути. І щоб не залишатися на узбіччі життя, у 2007 році А. А. Сичова стала членом Українського товариства глухих і нині керує створеним особисто благодійним фондом, названим власним ім’ям — «Аніта».

Подружжя Сичових тепер всіма силами і можливостями допомагає інвалідам і знедоленим. За зовсім короткий час благодійна діяльність фонду вже поширилась на 12 областей України. Помітні результати діяльності фонду «Аніта» додають фізичних і духовних сил, спонукають його засновницю до нових особистих звершень. І вони не забарились.

22 вересня 2010 року в одному з місцевих спортивних залів, у присутності представників Книги рекордів м. Запоріжжя, преси, телебачення та численних глядачів, А. А. Сичова за одну годину сорок хвилин, без перерви, здійснила 1504 віджимань від підлоги, встановивши новий рекорд міста, що засвідчено відповідним сертифікатом.

Постановою президії ЦП УТОГ від 22 грудня 2010 року № 264/2010 її прізвище було занесено до Книги рекордів Українського Товариства глухих у номінації «Досягнення», враховуючи те, що А.А. Сичова є першою і єдиною серед нечуючих членів УТОГ жінкою, котра здійснила максимальну кількість віджимань від підлоги з результатом у 1504 рази, чим встановила абсолютний рекорд серед нечуючих жінок Товариства.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину