ID УТОГ

Сюра Таїсія Олександрівна

Рекорди УТОГ

(народилася у 1944 р.)

Якби Українське товариство глухих трималося лише на одному ентузіазмі, то і тоді воно могло б пишатися своїми героями. Адже ця позитивна риса, помножена на самовідданість та любов до щоденної праці з глухими людьми, завжди була і залишається визначальною для фахівців середньої ланки системи, покликаної стояти на сторожі всіх інтересів нечуючих.

Таких фахівців у Книзі рекордів Українського товариства глухих гідно представляє колишня інструктор Кіровоградської обласної організації Товариства Таїсія Олександрівна Сюра.

Після закінчення школи у 1961 році Таїсія Олександрівна два роки пропрацювала у місцевому тресті шовківництва та в одному з відділень райспоживспілки, а в жовтні 1963 року її було зараховано на посаду інструктора по роботі з нечуючими мешканцями сільської місцевості Кіровоградського обласного відділу УТОГ.

З перших днів роботи молода енергійна працівниця з головою поринула у вир проблем, які їй тепер судилося вирішувати впродовж усього трудового життя. Від її успішних і ефективних дій тепер залежали долі багатьох людей, позбавлених можливості прямого спілкування при вирішенні насущних життєвих питань та негараздів. Знайомим з роботою інструктора по роботі з нечуючими не варто зайвий раз розповідати про її специфіку. Виявлення і облік нечуючих у найвіддаленіших населених пунктах області, подвірні обходи, створення місцевих первинних осередків глухих і спрямування їх роботи, надання нечуючим конкретної допомоги у вирішенні соціально-побутових, правових і майнових питань, спонукання представників місцевих органів влади до більш дієвої допомоги та підтримки глухих — це далеко не повний перелік щоденної титанічної праці інструкторів.

З часом обласні відділи були перейменовані на обласні організації УТОГ, а посади інструкторів з організаційно-масової роботи — на посади інструкторів-методистів у справах нечуючих.

Але незмінним залишилося ставлення справж ніх сподвижників цієї шляхетної праці до своїх професійних обов’язків.

Постановою президії ЦП УТОГ від 20 лютого 2008 року № 53 прізвище члена УТОГ Т.О. Сюри було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Кадри», враховуючи те, що вона з 1963 по 2006 рік пропрацювала інструктором-методистом у справах нечуючих Кіровоградської обласної організації УТОГ, чим встановила абсолютний рекорд у Товаристві на цій посаді.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину