ID УТОГ

Воробель Галина Миколаївна

Рекорди УТОГ

(народилася у 1957 р.)

«Усі ми добре знаємо: любити слухняних, розумних, талановитих учнів легко, а любов до дітей з обмеженими можливостями потребує величезного душевного напруження, терпіння і, на нашу думку, дорівнює життєвому подвигу».

Наведена цитата з газети «Наше життя» УТОГ безпосередньо стосується Галини Миколаївни Воробель – директора єдиного в Україні спеціального загальносвітнього навчально-виховного закладу «Школа – дитячий садок» для дітей з порушеннями слуху, що у м. Хмельницькому. Адже вона є першим і єдиним нечуючим професійним керівником навчального закладу такого типу.

Вже саму ідею нестандартного підходу до надання освітніх послуг дітям з порушенням слуху можна вважати героїчним вчинком. А коли ця ідея вже втілена в життя і ось уже понад десять років навчальний заклад успішно працює і розвивається – можна лише низько вклонитися його директору і колективу педагогів-однодумців за їх справді життєвий подвиг.

Навчаючись у Кам’янець-Подільській школі-інтернаті для слабочуючих дітей та Київському технікумі легкої промисловості, Г.М. Воробель на власному досвіді переконалася, як важко нечуючій дитині здобувати освіту і вже тоді у неї виникало питання: що слід зробити, або поліпшити і вдосконалити процес навчання та реабілітації дітей з порушеннями слуху?

Тверде переконання, що і як змінювати у цьому процесі, остаточно утвердилось під час роботи на посаді голови Хмельницької обласної організації УТОГ, коли разом з іншими питаннями доводилось вирішувати і питання освіти нечуючих.

Тому у 1995 році Галина Миколаївна закінчила Київський національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова і вже дипломованим спеціалістом створила у 1996 році перший в Україні «Клуб реабілітації глухих дітей» і була призначена його керівником.

А вже у 1999 році, за підтримки міської влади, у м. Хмельницькому було створено першу в Україні загальноосвітню школу–дитячий садок, директором якої призначили Г.М. Воробель.

Сьогодні вже ні в кого не виникає сумнівів у справедливості новаторських підходів директора до процесу навчання і виховання, загального культурного і професійного розвитку, інтеграції дітей з порушеннями слуху у суспільство.

Г.М. Воробель є автором з навчальних програм для спецшкіл України, має 14 наукових публікацій. У 2006 році вона була зарахована до аспірантури Інституту спеціальної педагогіки АПН України, носить почесне звання «Відмінник освіти України».

Талановитого педагога і керівника нагороджено почесними грамотами та нагрудними знаками Міністерства праці та соціальної політики України, Почесною грамотою Міністерства освіти та науки України, Почесною грамотою Хмельницької обласної ради.

Постановою президії ЦП УТОГ No 271 від 23 грудня 2009 року прізвище Г.М. Воробель занесене до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Освіта», оскільки вона є першим і єдиним нечуючим професійним керівником першої в Україні спеціальної загальноосвітньої школи–дитсадка неінтернатного типу для дітей з порушеннями слуху, чим встановлено абсолютне досягнення серед нечуючих членів УТОГ.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину