(1945 - 2012)
Усім відома любов нечуючих людей до подорожей та мандрів. Глухі автолюбителі, мотоциклісти, велосипедисти, піші туристи, що позбавлені слуху, але не позбавлені жаги до пізнання незвіданих далей, мчать міжміськими і міжнародними магістралями, йдуть курними путівцями, впевнено крокують гірськими стежками. І не випадково уроки географії у школі — один з улюблених предметів нечуючих школярів.
Свого часу географія була улюбленим предметом і для члена УТОГ Богдана Олексійовича Яцоли, який тепер викладає її у Херсонській школі-інтернаті для глухих дітей. Уроки нечуючого вчителя відзначаються дохідливістю і завжди викликають жвавий інтерес у майбутніх мандрівників. Чітко орієнтуватися на місцевості, без сторонньої допомоги розбиратися у хитросплетіннях туристичних шляхів і знаходити найкоротшу дорогу додому — що може бути більш важливим для нечуючої людини? Спові дуючи ці життєво необхідні засади у своїй педагогічній діяльності, Богдан Олексійович навчає своїх під опічних пізнавати світ не лише навколо себе, але й знати про найважливіші географічні відкриття і найцікавіші місця на всій земній кулі.
Попрацювавши слюсарем на виробництві, Б.О. Яцола у 1969 році вступив до Київського державного педагогічного інституту, а в 1973 році закінчив його і з того часу беззмінно працює в Херсонській школі-інтернаті. Враховуючи високий фаховий рівень, йому в 1993 році була встановлена кваліфікаційна категорія вчителя-вихователя, спеціаліста першої категорії. Авторитетний педагог впродовж ряду років обирається головою первинної організації УТОГ школи-інтернату та членом президії правління Херсонської обласної організації Товариства.
За сумлінну працю має численні нагороди та подяки від облдержадміністрації, міськвиконкому, обласного управління освіти, обласної організації УТОГ.
Постановою президії ЦП УТОГ від 20 лютого 2008 року № 52 прізвище члена Товариства Б.О. Яцоли було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Освіта», оскільки він з 1973 року без перерви працює вчителем географії у Херсонській школі-інтернаті для нечуючих дітей, чим встановив абсолютний рекорд серед нечуючих педагогів навчальних закладів відповідного профілю.