ID УТОГ

Заєць Віктор Свиридович

Рекорди УТОГ

(народився у 1935 р.)

Кожен з нас — коваль своєї долі. Але не кожному вдається викувати її такою, як у члена УТОГ, ветерана праці, заслуженого раціоналізатора України, члена Шепетівської територіальної організації УТОГ Віктора Свиридовича Зайця.

Це тепер так яскраво сяють нагороди на грудях ветерана, так поважно і тепло вітаються з ним земляки, ровесники і молодь.

А тоді, у далекому тепер, але близькому і пам’ятному для кожного з нас 1945-му, десятилітній нечуючий хлопчина стояв біля ковальського горна у своєму рідному селі Коськів і, допомагаючи старому ковалеві, тільки мріяв про те, щоб стати справжнім майстром.

Досвідчений і мудрий коваль першим запримітив хист і прагнення юного підручного до роботи з металом. Тому саме йому передав з роками свою таку потрібну людям справу — і не помилився. Вже невдовзі слава про молодого майстра полинула далеко за межі рідного села і старенької кузні.

У 1961 році, за сприяння Шепетівської ТО УТОГ, В.С. Зайця було працевлаштовано у Шепетівське районне об’єднання «Сільгосптехніка», де він освоїв ще п’ять суміжних спеціальностей: слюсаря, токаря, шліфувальника, зварювальника, фрезерувальника і став у кожній з них майстром найвищого розряду!

Самовіддана праця, висока професійна майстерність, десятки раціоналізаторських пропозицій, виховання підростаючої трудової зміни — все це не залишилося непоміченим. Медалі, пам’ятні знаки, відзнаки за впровадженні у виробництво раціоналізаторські пропозиції знаходили свого героя. І найголовніші нагороди — два ордени: Трудового Червоного Прапора та Жовтневої революції, як підсумок трудової і громадської звитяги майстра-подолянина.

Постановою президії ЦП УТОГ від 23 грудня 2009 року № 272 прізвище славного трудівника було внесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Нагороди», враховуючи те, що ветеран праці В.С. Заєць єдиний серед нечуючих членів УТОГ нагороджений двома високими урядовими нагородами: орденом Трудового Червоного Прапора (1973 рік) та орденом Жовтневої революції (1977 рік), чим встановлено абсолютний рекорд.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину