[[*id:is=`1`:then=``:else=``]]
ID УТОГ

Що потрібно знати виборцям з інвалідністю для участі в місцевих виборах 2020?

[[!pdoField? id=`99` &field=`pagetitle`]]
[[!youtubeApi? id=`ECJg6rl6aac`]]

7 основних порад для людей з інвалідністю для участі в місцевих виборах 2020:

  1. Якщо ви ніколи досі не голосували, потрібно бути включеним до списку виборців, а для цього потрібно бути включеним до Реєстру виборців, і це також можна зробити онлайн. Якщо ж ви помітили помилку (наприклад, ваше прізвище в Реєстрі вказано неправильно), ви також можете в режимі онлайн подати заяву про зміну/уточнення персональних даних. Подавати заяву про зміну виборчої адреси вже пізно (це можна було зробити до 10 вересня або вже після завершення процесу місцевих виборів). Дізнатись адресу вашої виборчої дільниці також можна, не виходячи з дому, на сайті ЦВК: https://bit.ly/2SQ9PCy.
  2. Тепер можна через онлайн-кабінет виборця на сайті Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) подати заяву про зняття/встановлення позначки НСП (нездатний/а самостійно пересуватись), щоб забезпечити голосування за місцем перебування або, навпаки, відмовитись від такої опції. Як це зробити? Дивіться відеоінструкцію за посиланням: https://bit.ly/3j35QgN.
  3. Як голосувати на виборчій дільниці, якщо в Реєстрі виборців є відомості про постійну нездатність самостійно пересуватись (НСП)? До 12:00 суботи 24 жовтня подайте самостійно, поштою або через інших людей до дільничної виборчої комісії заяву про ваше бажання проголосувати на виборчій дільниці.
  4. Як проголосувати вдома, якщо такої позначки немає: до 20:00 п’ятниці 23 жовтня подайте до дільничної виборчої комісії поштою або через інших людей письмову заяву з проханням забезпечити голосування за місцем перебування. Зазначте точну адресу, за якою ви плануєте перебувати в день голосування. До заяви потрібно додати довідку медустанови про стан здоров’я. Члени комісії мають право перевіряти факт тимчасової нездатності виборця пересуватись самостійно. Таку ж заяву можуть подати виборці, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з позитивним результатом тесту на COVID-19.
  5. Добра новина: 9 жовтня Уряд затвердив критерії доступності приміщень виборчих комісій/приміщень для голосування для людей з інвалідністю інших маломобільних груп людей. Що передбачають ці критерії, можна дізнатись докладніше за посиланням: https://bit.ly/3k77qiE. Певна річ, застосувати всі ці критерії на практиці на місцевих виборах 2020 навряд чи встигнуть. Повний текст цієї постанови на сайті Уряду нині ще не опублікували. Крім нових критеріїв, виборчі приміщення також мають відповідати вимогам Виборчого Кодексу України, санітарних/технічних норм, а також державним будівельним нормам. А ще — вам варто ознайомитись із Постановою ЦВК №164 від 8 серпня 2020 року за цим посиланням: https://bit.ly/3iUSMtF. Так ви точно зможете знати та вміти захистити свої права на голосування в приміщеннях, придатних для людей з інвалідністю та інших МГН.
  6. Як перевірити виборчу дільницю на предмет доступності? Тепер це можна перевірити дистанційно на сайті www.drv.gov.ua: натисність на розділ Виборчі округи та дільниці, оберіть необхідний вам розріз, потім — регіон, натисніть на свою виборчу дільницю. На цій сторінці, у вкладці “Додаткові параметри”, й буде відображена інформація щодо доступності цієї дільниці: наявність ліфтів, пандусів тощо. Якщо ваша дільниця не виявилась доступною, ви особисто можете покращити цю ситуацію: зверніться до органів місцевого самоврядування/органів виконавчої влади, які мають попіклуватись про доступність цієї дільниці. 
  7. Як отримати та заповнити виборчі бюлетені? Пред’явіть членам комісії паспорт (книжечку або айді-картку) або тимчасове посвідчення громадянина України. Член виборчої комісії може попросити вас зняти маску. Вас попросять розписатись у списку виборців та на визначеному місці в контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня — після цього ви отримаєте свій бюлетень. Їхня кількість може різнитись в залежності від конкретної громади. Про тонкощі заповнення бюлетнів роз’яснення надала Центральна виборча комісія: https://bit.ly/3lGGsin

Додам: з міркувань вашої безпеки в умовах коронавірусної епідемії, перебувати в приміщенні виборчої дільниці потрібно обов’язково в захисній медичній масці та брати з собою свої ручки для заповнення бюлетенів. Ручка має бути аполітичною — без брендування партій/кандидатів :)

 

 

 
 

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину