ID УТОГ

Лесю Петрівську обрано Уповноваженим з прав людей з інвалідністю по Києву!

Важлива інформація

Сьогодні, 23 лютого 2021 року, Київрада підтримала призначення перекладача жестової мови вищої категорії Лесі Станіславівни Петрівської Уповноваженим з прав людей з інвалідністю. За відповідне рішення проголосували 99 депутатів.

Уповноважений забезпечуватиме здійснення Київською міською радою конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю, у тому числі тих, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни.

Як наголосив Київський міський голова Віталій Кличко, Київ першим вводить таку посаду. Оскільки міська влада робить місто безбар’єрним і зручним для всіх його мешканців. Зокрема, доступним до різних сфер життя для людей з інвалідністю.

Нагадаємо, що у 2009 році Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про права осіб з інвалідністю. З того часу питання призначення Уповноваженого з прав людей з інвалідністю набуло особливого значення, зокрема у 2014 році призначений Уповноважений Президента України, а у 2017 створено посаду Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю.

Узявши на себе міжнародні зобов’язання щодо захисту прав людей з інвалідністю, Київ ще у 2019 році розглядав можливість введення відповідної посади, було розроблено проєкт рішення міської ради, однак остаточного рішення прийнято не було. Разом із тим, питання захисту прав та інтересів громадян з інвалідністю щороку набуває все більшої ваги й потребує комплексного підходу, адже доступність – одна з найбільш важливих проблем для маломобільних мешканців. А створення безбар’єрного середовища – це і про архітектуру, будівництво, охорону здоров’я, соціальний захист, і про заклади громадського харчування та дозвілля.

Леся Петрівська минулого року на місцевих виборах була обрана депутаткою Київради. Виросла вона  сім’ї людей з інвалідністю зі слуху і понад 16 років працює в Українському товаристві глухих. Її діяльність нерозривно пов’язана з нашим Товариством і з наданням всебічної допомоги глухим людям. Леся Петрівська здійснює також переклад телевізійних передач, а з весни 2020 року і  початку пандемії в Україні здійснювала переклад інформаційних брифінгів високопосадовців, зокрема мера столиці Віталя Кличка,  Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та інших.

«Я хочу вкотре наголосити: у вислові «людина з інвалідністю» головне слово – «Людина». Саме це я маю на увазі, коли говорю про комфортний і доступний Київ. Адже по-справжньому безбар’єрне середовище – це не тільки архітектурна доступність, це збереження достоїнства, самостійності, честі і гідності людей з інвалідністю», – переконана Леся Петрівська.

Вона поінформувала, що офіційно в Києві зареєстровано 160 тисяч осіб з інвалідністю, і ще є велика кількість людей, які належать до маломобільних груп населення. І столиця має стати більш комфортною та доступною для них.

Від імені всіх членів Українського товариства глухих сердечно вітаємо Лесю Станіславівну з обранням на високу посаду і щиро бажаємо їй успіхів у відстоюванні прав та інтересів осіб з інвалідністю, створення для них комфортних і гідних людини умов життя.

 За інформацією Офіційного порталу Києва.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину