ID УТОГ

Онлайн-дискусія «Сучасний стан викладання української жестової мови у закладах спеціальної освіти»

Важлива інформація

Перший день Міжнародного тижня глухих людей в Україні, за затвердженими Всесвітньою федерацією глухих темами, був присвячений українській жестовій мові в освіті.

Тому дуже символічно, що саме 19 вересня відбулася онлайн-дискусія «Сучасний стан викладання української жестової мови у закладах спеціальної освіти», яка фактично відкривала всю низку запланованих заходів.

В цій онлайн-дискусії, організованій громадською організацією «Об’єднання нечуючих педагогів», взяли участь педагоги, учні та випускники закладів спеціальної освіти України.

Найбільша група учасників – від Хмельницької спеціальної загальноосвітньої школи № 33, на чолі з директором Галиною Воробель. Також активну участь у дискусії взяли педагоги та учні Криворізької спеціальної школи "Сузір'я", Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру № 1, Київської спеціальної школи № 9, Калуської спеціальної школи та інших закладів освіти.

Учасників дискусії привітала голова ГО «УТОГ» Ірина Чепчина, яка особливо підкреслила важливість жестової мови в освітньому процесі спеціальних закладів освіти для дітей з порушеннями слуху.

Першими до дискусії запросили учнів, які завдяки онлайн-формату змогли долучитися до розмови, навіть перебуваючи за кордоном. Серед юних учасників дискусії було чимало дітей, які виїхали з тимчасово окупованих територій. Саме ті діти, які на власному досвіді змогли порівняти та оцінити рівень і методику викладання у різних спеціальних школах, виступили з цікавими думками стосовно доповнення програми з української жестової мови знаннями з міжнародної жестової мови тощо. Учні Хмельницької спеціальної загальноосвітньої школи № 33 наголошували на необхідності збільшення кількості годин на вивчення улюбленого предмета.

Далі до розмови долучилися дорослі учасники дискусії, які першою чергою  звернули увагу на методичне та програмне забезпечення викладання української жестової мови у закладах спеціальної освіти, критично оцінили стан проходження атестації вчителями української жестової мови тощо.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину