ID УТОГ

Повинні повертати гроші і за мобільні телефони, і за смартфони

Важлива інформація

Під час «гарячої лінії» з головою УТОГ Іриною Чепчиною член УТОГ Тарас Бала зі Львова звернув увагу на те, що місцеві органи соціального захисту відмовляють глухим у компенсації за придбання смартфону на підставі того, що цей порядок стосується лише мобільних телефонів.

У зв’язку з цим Центральне правління УТОГ звернулося до Міністерства соціальної політики з додатковим роз’ясненням. Днями отримали наступну відповідь за підписом директора Департаменту реалізації державних соціальних програм М. Вишневської:

«Департамент реалізації державних соціальних програм розглянув звернення Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих», яке надійшло на адресу Мінсоцполітики, щодо надання роз’яснень про те, чи відноситься смартфон до спеціальних засобів для орієнтування та обміну інформацією.

Механізм забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (зі змінами) (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 7 Порядку особам з інвалідністю по слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за придбання мобільного телефона для письмового спілкування.

Наказом Мінсоцполітики від 29.01.2016 № 59 «Про організацію забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 18.02.2016 за № 257/28387 (зі змінами) затверджено граничні ціни на технічні та інші засоби реабілітації в тому числі і на мобільні телефони для письмового спілкування для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

У разі якщо придбаний мобільний телефон (смартфон) відповідає технічним характеристикам, які визначені у вище визначеному наказі, особи з інвалідністю по слуху та дітям з інвалідністю по слуху мають право на відшкодування його вартості в межах граничної ціни».

Отже, порядок відшкодування вартості за придбання спеціальних засобів для орієнтування та обміну інформацією стосується як мобільних телефонів, так і смартфонів, а відмови чиновників на місцях є безпідставними.

Інформація оргвідділу ВА ЦП УТОГ

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину