ID УТОГ

Приємна новина!

Важлива інформація

Серед багатьох проблем, які вирішує УТОГ, є питання розширення списку технічних засобів реабілітації для осіб з порушеннями слуху, які можна придбати з компенсацією за рахунок державних коштів.

Серед таких засобів реабілітації УТОГ пропонував зазначити також і так звану "нічну няню" - сигналізатор звуку для нечуючих батьків, який допомагає їм вчасно реагувати на плач немовляти. Таке ж питання піднімала і представник ГО "Креавіта" з Харкова Уляна Франковська. І наші спільні зусилля принесли чудовий результат - прийнята Урядом постанова дозволить батькам з порушеннями слуху отримати компенсацію за придбання сигналізатора звуку "нічна няня" (за тією ж схемою, що і придбання мобільних телефонів та смартфонів).

14 квітня Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321» (постановапорівняльна таблиця змін), відповідно до якої суттєво змінено Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, зокрема батьки з інвалідністю по слуху зможуть отримати компенсацію за придбання «Нічної няні».

"Особам з інвалідністю по слуху (батькам), що виховують дитину віком до трьох років, за заявою виплачується компенсація за самостійне придбання світлового сигналізатора або вібросигналізатора “Нічна няня” за наявності видаткової накладної (товарного чека), що підтверджує придбання відповідного засобу. Компенсація виплачується тільки один раз."
 
Прийнята Урядом постанова набирає чинності з 1 червня 2021 року.
 
 

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину