ID УТОГ

В «Ерудиті» першими стали два Олександри!

Важлива інформація

Уже в чотирнадцятий раз Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Українським товариством глухих за підтримки Міністерства освіти й науки України проводився Всеукраїнський конкурс «Ерудит» се­ред учнів 12-х класів спеціальних за­гальноосвітніх навчальних закладів для глухих дітей та дітей зі зниженим слухом.

Минулого року через карантин конкурс не проводився, але за цей час освітяни чи не краще за всіх освоїли проведення уроків в онлайн-форматі, тож було вирішено і конкурс «Ерудит» спробувати провести дистанційно.

В областях (вірніше, у спецшколах і навчально-реабілітаційних центрах) цей конкурс відбувся як завжди, додалося лише дотримання карантинних вимог. А от вже переможців цих обласних конкурсів  було запрошено 23 квітня взяти участь у Всеукраїнському конкурсі дистанційно. Члени журі працювали в Культурному центрі УТОГ (троє з них – віддалено).

Учень Навчально-реабілітаційного центру № 6 м. Києва
Олексій Дідківський під час конкурсу

Учасники конкурсу досить швидко розібралися з порядком отримання завдань і надсилання  відповідей.

Для того, щоб бути впевненими, напередодні було проведено тренінг,  а на ранок наступного дня всі 25 учасників вже були біля екранів своїх пристроїв: хто з дому, хто в школі, а хто – в офісі обласної організації УТОГ (які, до речі, теж брали активну участь у підготовці й проведенні конкурсу).

На цей раз учасників було більше, аніж у 2019 році, коли у фіналі  взяли участь лише 20 учнів з різних регіонів України. Конкурсна програма, як уже традиційно склалося протягом останніх років, містила два види завдань: тестування зі шкільних предметів (української мови, української літератури, історії України, географії, біології, фізики, хімії) та творчу роботу. Запитання ці були не такі вже й складні, вимагали здебільшого ерудиції і досить широких знань.  

Цього року для творчої роботи необхідно було після перегляду 4-хвилинного відеофільму «Не суди» відповісти на запитання.  Фільм цей досить повчальний і спонукає до роздумів, тому й не дивно, що учасники конкурсу активно відгукнулися на його перегляд своїми емоційними відповідями. Недаремно цей короткометражний фільм отримав «Оскар» у 2020 році. Хоча в ході перевірки творчих завдань стало зрозуміло, що деякі учасники користувалися підказкою з інтернету, використовуючи вислів «не судіть про книжку по обкладинці», але, в будь-якому разі, вони вміло його використали.

Конкурс супроводжувався яскравими презентаціями його учасників та навчальних закладів, які вони представляли.

Оцінювало роботи учасників конкурсу журі у складі спеціалістів Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Українського товариства глухих та Об’єднання нечуючих педагогів. Оцінювання результатів відбувалося у двох підгрупах: серед глухих учнів та учнів зі зниженим слухом.

За загальною сумою балів, набраних учасниками конкурсу, були визначені переможці:

серед глухих учнів:

1 місцеОлександр Кізім (КЗ «Одеська спеціальна школа 91 Одеської обласної ради»);

2 місце  — Марія Шаталова (КЗ «Харківська спеціальна школа № 5 Харківської обласної ради»);

3 місце — Рената Суховєєва (Херсонська спеціальна школа Херсонської обласної ради);

серед учнів зі зниженим слухом:

1 місце — Олександр Кушнір (Кисляцький навчально-виховний комплекс: спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Гайсинського району Вінницької обласної ради);

2 місце — Світлана Патюк (Березівська спеціальна школа Житомирської обласної ради);

3 місце — Четербок Володимир (Тернопільська спеціальна школа-інтернат Тернопільської обласної ради).

Наші вітання переможцям!

Цікаво, що очолюють списки цьогорічних переможців два Олександри.

Усі учасники фіналу конкурсу «Ерудит» отримають дипломи і подарунки за участь у конкурсі, а переможці — дипломи з відзнакою й цінні призи.

Подяка всім, хто долучився до організації і проведення цьогорічного конкурсу «Ерудит» у такому незвичному раніше форматі.

Ви маєте можливість скачати файл з презентаціями про школу учасника конкурсу та презентацію про учасників конкурсу «Ерудит» — 2021». Приємного перегляду.

Власна інформація

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину