На адресу ЦП УТОГ були численні звернення наших членів УТОГ щодо розподілу і спрямування видатків, що надходять з державного бюджету. Трактування щодо цього різні; навіть мова йде про розподіл між кожним членом УТОГ. Отже, повторно розʼяснуємо наступне.
Минулого року з державного бюджету було отримано 23 млн, 554 тис. 990 грн. Цього року також обіцяють видатки на рівні минулого року.
Куди йдуть гроші? Мережа УТОГ складається з 33 підприємств та 22 обласних організацій УТОГ, до яких відносяться Будинки культури, ТО УТОГ. Всього працівників обласних організацій нараховується десь в межах 550 осіб, які надають різноманітні соціальні послуги глухим членам УТОГ. Слід підкреслити, що на місцях голови обласних організацій також працюють в пошуках додаткових коштів. Навіщо? – на утримання своїх неприбуткових організацій та на виплату заробітної плати.
Розглянемо схему.
- Лише на саму зарплату потрібно не менше 35 млн грн. при тому, що з державного бюджету отримуємо 23 млн грн.
- Із суми 23 млн грн 20% йдуть на комунальні платежі, і залишається сума у 18 млн – на неповну зарплату (потрібно ж 35 млн грн).
- Недостачу коштів для зарплати покриває ЦП з відрахувань підприємств, це приблизно 7 млн. грн. Отже, маємо 25 млн. грн, чого теж недостатньо для виплати заробітних плат.
- Щоб обласні організації УТОГ отримали 35 млн. грн на виплату зарплати, головам обласних організацій доводиться шукати решту – 10 млн. грн. Вони отримуються шляхом власне зароблених коштів (в основному, це здача в оренду вільних своїх приміщень.
Звичайно, що не всі організації УТОГ мають однакову фінансову підтримку. Одні обласні організації мають у своїй власності приміщення, якою можуть розпорядатися з метою отримання прибутку навіть на премії, інші – організації УТОГ цього не мають, бо не мають у своїй приватній власності будівлі.
Якщо у когось виникнуть додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся безпосередньо да групи ВЗГ у Telegram – засобом УЖМ.