ID УТОГ

Запит Тетяни Сизон до Голови Сумської обласної ради Федорченка В.М. та Голови Сумської обласної адміністрації Хоми В.В.

Важлива інформація
26 лютого 2021 р., на сесії обласної ради, Тетяна Сизон спрямувала свій запит до Голови Сумської обласної ради Федорченка В.М. та Голови Сумської обласної адміністрації Хоми В.В.
 
Запит стосується понад 1300 осіб з інвалідністю зі слуху, які потребують доступності з використанням жестової мови та для яких жестова мова є основним засобом спілкування та отримання інформації.
 
Під час звернення до державних підприємств та організацій, медичних закладів допомогу нечуючим надають перекладачі жестової мови Сумської обласної організації УТОГ.
На жаль, щоб задовольнити потребу всіх глухих перекладачів не вистачає.
 
У 2018 році Українським товариством глухих розроблена власна система дистанційного відеозв’язку - «Сервіс УТОГ», з перекладом жестовою мовою, завдяки якій послуга перекладу жестовою мовою надається дистанційно за умови наявності у нечуючих смартфона чи планшета.
 
Саме УТОГ запровадило цю послугу, бо має понад 87 років досвіду організації та надання допомоги особам з порушеннями слуху. Послуга була впроваджена для забезпечення доступності осіб з інвалідністю зі слуху. Сьогодні система «Сервіс УТОГ» надає допомогу в режимі 24/7.
 
Користуватися Сервісом можуть, як особи з порушеннями слуху, так і працівники установ, організацій і закладів, до яких звернулася така особа. Надання послуг в системі «Сервіс УТОГ» на сьогодні здійснюється безкоштовно та без обмежень у часі.
 
Найбільша потреба у створенні безбар’єрного доступу є в таких соціально важливих об’єктах, як: центр надання адміністративних послуг, управління соціального захисту населення, управління пенсійного фонду та медичних закладах.
 
✔️Для реалізації проекту доступності в Сумській області потрібно ініціювати придбання планшетів та встановлення системи «Сервіс УТОГ» в усіх ОТГ області в наступних установах: ЦНАП, управліннях соціального захисту та пенсійного фонду. В медичних закладах пропонується встановити безоплатну зону wi-fi, щоб особи з інвалідністю зі слуху могли скористатися послугою перекладача жестової мови з власного сматрфону.
 
Депутати ПП За Майбутнє, всіх рівнів,Сумщина ЗА Майбутнє ініціюватимуть вирішення даного питання.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину