Мрія британця-пожежника Джейсона Халла (Jason Hull) починає реалізуватися. Мрія: щоб пожежник ДСНС міг вступити в контакт з глухою людиною, яка опинилася у надзвичайній кризовій ситуації.
Починається зорепад, а точніше, експрес курсопад))). .До проведення експрес-курсу з вивчення одиниць української жестової мови починають готуватися деякі обласні організації УТОГ. Про них ми почуємо у січні 2024 року.
А вчора, 29 листопада 2023 року пройшли заліки у двох пожежних частинах, що знаходяться в Ірпені та у Вишневому. Ці пожежні частини підпорядковані Державному пожежно-рятувальному загону Головного управління ДСНС України у Київській області (начальник – Олег Ляхович).
Як раніше було заявлено: за 8 годин експрес курсу пожежники мали опанувати не менше 120 слів і цілу дактильну абетку. Як пройшло засвоєння важливих одиниць жестової мови і на якому рівні спілкування є якість засвоєного матеріалу, - перевіряв, аналізував і підсумовував Сергій Котельянець, заступник голови УТОГ Ірини Чепчиної. А викладачем експрес курсу з вивчення одиниць української жестової мови була Наталія Адамюк.
Отже, пожежники ДСНС у разі зустрічі з глухими особами, які опинилися у надзвичайній небезпечній ситуації, готові до конструктивного спілкування з ними. І це є важливим результатом експрес курсів, бо знання, отримані на них, збережуть серед нас чиєсь життя.
На світлинах відображено процес складання заліку, отримання сертифікатів і моменти співпраці…
І знову прощання. І знову пожежники усвідомлено використовували жест «Дякую».
Щира подяка зв’язківцю Юрію Аникієнку, фахівцю сектору міжнародного співробітництва Головного управління ДСНС України у Київській області. молодшому лейтенанту служби цивільного захисту, який тримав зв'язок між керівництвом ЦП УТОГ та Джейсоном Халлом: розклад занять, організація транспортного підвозу та заліків, і підтримка двостороннього мобільного спілкування. Не менш тепла подяка хлопцям-пожежникам, які забезпечували згаданий підвіз викладача жестової мови до двох пожежних частин.
Робочі зустрічі залишаються в пам’яті… Пожежники знають тепер про УТОГ і спільноту глухих. А ми знаємо вже трохи більше про самих пожежників та їхню ризиковану працю задля людей. І задля глухих у тому числі.