ID УТОГ

Пожежники ДСНС і ази жестової мови

Новини про жестову мову

В один із вересневих чудових днів до Центрального правління УТОГ завітав дивовижний і унікальний британець Джейсон Халл (Jason Hull). Він представився пожежником. Оскілки можна вільно користуватися Гугл-перекладачем, - потекла ділова розмова. Про себе і свою місію в Україні Джейсон Халл коротко описав так; «Я британський офіцер-пожежник. Родом із Лондона. Тут, в Україні, з початку війни допомагаю рятувальникам. Я подорожую регіонами, переважно південними та східними, надаючи технічну допомогу та навчання». Далі він розповів, що був здивований тим, що українські пожежники не знають жестової мови та й взагалі не мають уявлення про спілкування з глухими. Як бути під час обстрілів, коли і глухі особи можуть постраждати від них і потребувати допомоги? І Джейсон вирішив діяти. Ось яким чином він опинився у будівлі ЦП УТОГ.

У конструктивній розмові про навчання пожежників азам жестової мови було визначено кілька областей, в основному прифронтові, де будуть проводитися експрес курси.

Старт був дано в Києві: у двох пожежних частинах ДСНС: через кожні три дні впродовж двох годин чоловіки (і жінки також) занурювалися у світ жестової мови, вчилися уявляти ситуацію у разі надання порятунку, складали пальці у відповідні жестам форми, і вчилися, вчилися. За 8 годин експрес курсу пожежники мали опанувати не менше 120 слів і цілу дактильну абетку!

…Заліки у двох пожежних частинах пройшли 5 листопада. Мабуть, пожежники були трохи ошелешені змістом залікових білетів, але вони витримали своєрідний іспит, демонструючи свої знання голові залікової комісії Ірині Чепчиній, викладачці курсу Наталії Адамюк, та Олені Бутенко, яка виконувала функцію перекладача жестової мови.

На світлинах відображено процес складання заліку, отримання сертифікатів і моменти співпраці. Прощалися пожежники жестом «Дякую». Цей жест вони не забудуть уже ніколи!

…Чи легко було хлопцям у навчанні? Один з них сказав за підтримки інших: «Гасити пожежу набагато легше, ніж вивчити жестову мову», але що і глухим треба допомагати і з ними спілкуватися – однозначно треба – підтвердили усі.

Джейсоне, британський офіцере-пожежнику, велика вдячність тобі від за підтримку глухих у нелегкий час України! Ти маєш велике і щире серце!

Через тиждень розпочинаються експрес курси у Київській області, дещо пізніше естафету підхоплять інші обласні міста. І навчатимуть суворих рятувальників працівники УТОГ.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину