ID УТОГ

У Болгарії офіційно визнано жестову мову

Новини про жестову мову

21 січня 2021 року у спільноті глухих болгар відбулася особливо важлива подія - парламентом Болгарії прийнято Закон про болгарську жестову мову. Цьому передувала тривала нелегка, але наполеглива робота Союзу глухих Болгарії - голова Ніколай Нінов спільно з Міністерством освіти Болгарії.

Болгарія зобовʼязалася узаконити жестову мову після підписання Конвенції ООН з прав людей з інвалідністю у 2012 році, що й стало підставою для серйозного обговорення прав глухих в країні та дало поштовх для узаконення статусу болгарської жестової мови.

Болгарська жестова мова визнана природньою самостійною мовою відповідно до Закону про болгарську жестову мову. Відповідно до умов закону держава фінансує послуги перекладу для глухих і сліпоглухих людей до 120 годин на рік, а студенти з порушеннями слуху будуть мати право на 60 додаткових перекладацьких послуг на семестр.

Закон зобовʼязав муніципалітети протягом 2 років забезпечити адміністративне обслуговування глухих і сліпоглухих людей, яких в Болгарії налічується близько 120 000.

В спеціалізованих школах буде проводитися навчання болгарській жестовій мові. Батьки таких дітей також мають право на навчання.

Українське товариство глухих щиро вітає Союз глухих Болгарії та спільноту глухих болгар з визнанням болгарської жестової мови! З жестовою мовою права глухих будуть реалізовані.

Фото з джерела

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину