ID УТОГ

Здобутки УТОГ

Новини про жестову мову

Відлуння широкомасштабних і резонансних заходів, присвячених 90-річчю УТОГ, не згасають. І це відрадно. Приємно, що Міністерство культури та інформаційної політики України привітало Українське товариство з славетною датою від дня створення нашої організації та висловило вдячність за багаторічний вагомий внесок у захист прав осіб з порушенням слуху.

Всім відомо, що 29 жовтня 2019 року було зареєстровано законопроєкт "Про українську жестову мову", який був розроблений спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Цим проєктом Закону передбачається визначення статусу, засад та порядку застосування української жестової мови в Україні, створення необхідних умов, які дають жестомовним особам можливість нарівні з іншими реалізувати всі права й основоположні свободи людини і громадянина у політичній, соціальній, культурній чи будь-якій іншій сфері.

Минуло чимало часу. І от на адресу Центрального правління УТОГ надійшла офіційна інформація про те, що законопроєкт "Про українську жестову мову" був розглянутий профільними комітетами Верховної Ради України та відповідно до постанови ВРУ від 7 лютого 2023 року №2911-ІХ включений до порядку денного дев'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину